Atomizer vs. korek

Kupując perfumy mamy do wyboru perfumy zakończone atomizerem oraz perfumy zatykane korkiem. Każde z nich mają swój urok jednak nie każde z nich są praktyczne

Korek
Perfumy zatykane korkiem stanowią rodzaj perfum unikatowych, wyjątkowych wręcz ekskluzywnych. W końcu nieraz widzieliśmy na filmie jak kobiety zmysłowo nakładają perfumy na szyję przy pomocy pięknego kryształowego korka. Gest ten potrafi uwodzić. Jednak urok na tym geście się kończy, a przecież jak wiadomo perfumy to nie gesty, a piękny zapach, który cieszy latami. Niestety kupując perfumy zatykane korkiem nie zawsze zapach pozostaje ten sam. Dlaczego? Dzieje się tak dlatego, że z chwilą kiedy dotykamy korkiem szyi do wnętrza flakonu przenosimy pot i łój znajdujący się na skórze. Kiedy cząsteczki te dostaną się do perfum stopniowo będą psuły zapach perfum. Zwłaszcza jeśli rytuał ten będziemy regularnie powtarzać. Z tego względu po kilku tygodniach nasz oryginalny i ciekawy zapach ulegnie zmianie i z pewnością nie będzie taki jak w chwili zakupu.

Oczywiście dla wielu osób rozwiązaniem tego problemu jest aplikowanie perfum bezpośredni z flakonu. Jednak również i ten sposób ma wiele wad. Najważniejszą z nich jest to, że rozprowadzając perfumy na nadgarstkach pocieramy nadgarstkami o siebie. To może powodować nie tylko podrażnienia, ale przede wszystkim podgrzewamy olejki zapachowe, a przez co szybciej tracą swoje właściwości zapachowe.

Ostatnią wadą korków jest możliwa ich nieszczelność. Jeśli nasz korek okaże się uszkodzony lub źle dopasowany przez nieszczelności będą parować substancje lotne z perfum, a przez to zapach będzie mniej trwały.

Atomizer
Wymienione powyżej wady korków zdecydowanie przemawiają na korzyść atomizerów. Nie tylko są one znacznie szczelniejsze od korków to dodatkowo jeszcze dużo łatwiej aplikuje się za ich pomocą zapach. Dodatkowo przez to, ze perfumy z flakonika nie mają bezpośredniej styczności ze skórą nie są one narażone na kontakt z potem czy łojem.
Wszystko to powoduje, że perfumy przechowywane we flakonach z atomizerem są nie tylko trwalsze, ale przede wszystkim efektywniejsze i nie tracą swoich właściwości, a co za tym idzie są również o wiele bardziej wydajne niż perfumy zamykane we flakonach z korkiem.
——————————————————————————————————

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks