Zapachy drzewneNuta drzewna najczęściej dominuje w zapach męskich. Nadaje ona specyficzny, mocny, żywiczny zapach. Dzięki czemu męskie perfumy są tak charakterystyczne i nieco ostrzejsze od damskich odpowiedników.

Drzewna czyli jaka?
Bazę do nuty drzewnej tworzą przede wszystkim: olejki cedru, drzewa sandałowego, różanego, a wszystko to uzupełnione jest zapachami piżma, wetywerii, paczuli, mirtu jak również irysu. Jak więc widać wszystkie składniki są raczej ciężkie i dość intensywne przez co nuta drzewna również ma taki charakter. Dzięki tak dobranym mocnym elementom nuta drzewna jest niezwykle trwała i często nawet po kilku dniach można jeszcze ją wyczuć.
Bardzo często nuta drzewna łączona jest dodatkowo jeszcze z nutą skórzaną co jeszcze mocniej podkreśla intensywny i charakterystyczny zapach.

Nuty drzewne zwykle wykorzystywane są do tworzenia nuty bazowej ponieważ jak już zostało wspomniane wcześniej są one najcięższe i najbardziej trwałe. Czasem dodaje się je także do nuty serca, która jest mniej trwała jednak jej składniki decydują o tym do jakiej rodziny zapachów dane perfumy można zaliczyć.

Sposób użycia
Jej zapach zwykle przyrównuje się do żywicy lub do świeżo ściętych drzew. Dodatkowo nuty drzewne nadają perfumom męskim głębie i trwałość aromatu. Zwykle nuty drzewne dodawane są do perfum eleganckich, wytwornych, mocno stonowanych. Dzięki temu kojarzą się one przede wszystkim ze służbowymi wyjściami i eleganckimi spotkaniami. Lepiej zatem pasują one na wieczór niż na co dzień. Bardzo często wybierane są przez dojrzałych mężczyzn z charakterem, który dodatkowo jest podkreślany właśnie przez nutę drzewną.

Mimo coraz większej ilości damskich perfum, w których można spotkać nutę drzewną w dalszym ciągu jest ona zdecydowanie bardziej charakterystyczna dla typowo męskich zapachów, a z uwagi na swoją ostrość i ciężkość jeszcze przez długi czas właśnie w ten sposób będzie kojarzona.
——————————————————————————————————

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks